Historiek van de FOD Binnenlandse Zaken

Chronologische lijst van de ministers van Binnenlandse Zaken sinds 1830

Naam Van Tot Bevoegdheden
J. NICOLAY 27/09/1830 10/10/1830
J-F. THIELEMANS 10/10/1830 22/03/1831 Binnenlandse Zaken
E. de SAUVAGE 23/03/1831 02/08/1831 Binnenlandse Zaken
Ch. De BROUCKERE 03/08/1831 14/08/1831 Binnenlandse Zaken
In. TEICHMANN 15/08/1831 11/11/1831 Binnenlandse Zaken
L. FALLON 12/11/1831 20/11/1831 Binnenlandse Zaken
B-T. de THEUX de MEYLANDT 21/11/1831 19/10/1832 Binnenlandse Zaken
Ch. ROGIER 20/10/1832 03/08/1834 Binnenlandse Zaken
B-T. de THEUX de MEYLANDT 04/08/1834 17/04/1840 Binnenlandse Zaken
Ch. LIEDTS 18/04/1840 12/04/1841 Binnenlandse Zaken
J. NOTHOMB 13/04/1841 18/06/1845 Binnenlandse Zaken
J. d'ANETHAN et/en A. DECHAMPS 19/06/1845 29/07/1845 Binnenlandse Zaken
S. VAN de WEYER 30/07/1845 30/03/1846 Binnenlandse Zaken
B-T. de THEUX de MEYLANDT 31/03/1846 11/08/1847 Binnenlandse Zaken
Ch. ROGIER 12/08/1847 30/10/1852 Binnenlandse Zaken
F. PIEROOT 31/10/1852 29/03/1855 Binnenlandse Zaken
P. de DECKER 30/03/1855 13/10/1856 Binnenlandse Zaken
A. NOTHOMB 14/10/1856 03/11/1856 Binnenlandse Zaken
Ch. ROGIER 09/11/1856 25/10/1861 Binnenlandse Zaken
A. VAN DEN PEEREBOOM 26/10/1861 02/01/1868 Binnenlandse Zaken
E. PIRMEZ 03/01/1868 01/07/1870 Binnenlandse Zaken
J. KERVYN de LETTENHOVE 02/07/1870 06/12/1871 Binnenlandse Zaken
Ch. DELCOUR 07/12/1871 18/06/1878 Binnenlandse Zaken
G. ROLIN JACQUEMYNS 19/06/1878 15/06/1884 Binnenlandse Zaken
V. JACOBS 16/04/1884 25/10/1884 Binnenlandse Zaken, Openbaar Onderricht
J. THONISSEN 26/10/1884 23/10/1887 Binnenlandse Zaken
J. DEVOLDER 24/10/1887 05/11/1890 Binnenlandse Zaken
E. MELOT 06/11/1890 01/03/1891 Binnenlandse Zaken
J. de BURLET 02/03/1891 24/05/1895 Binnenlandse Zaken
F. SCHOLLAERT 25/05/1895 04/08/1899 Binnenlandse Zaken
J. de TROOZ 05/08/1899 31/12/1907 Binnenlandse Zaken
J. LIEBART 1/01/1908 8/01/1908 Binnenlandse Zaken
F. SCHOLLAERT 9/01/1908 4/09/1910 Binnenlandse Zaken
P. BERRYER 5/09/1910 20/11/1918 Binnenlandse Zaken
Ch. De BROQUEVILLE 21/11/1918 17/11/1919 Binnenlandse Zaken
A. RUZETTE 18/11/1919 1/12/1919 Binnenlandse Zaken
J. RENKIN 2/12/1919 1/06/1920 Binnenlandse Zaken
H. JASPAR 2/06/1920 19/11/1920 Binnenlandse Zaken
H. CARTON de WIART 20/11/1920 15/12/1921 Binnenlandse Zaken, Eerste Minister
P. BERRYER 16/12/1921 10/03/1924 Binnenlandse Zaken
P. POULLET 11/03/1924 16/06/1925 Binnenlandse Zaken
E. ROLIN-JACQUEMYNS 17/06/1925 19/05/1926 Binnenlandse Zaken
H. JASPAR 20/05/1926 17/01/1927 Binnenlandse Zaken
M. VAUTHIER 18/01/1927 21/11/1927 Binnenlandse Zaken
A. CARNOY 22/11/1927 18/10/1929 Binnenlandse Zaken
H-J. BAELS 19/10/1929 17/05/1931 Binnenlandse Zaken
H. JASPAR 18/05/1931 5/06/1931 Binnenlandse Zaken
J. RENKIN 6/06/1931 22/05/1932 Binnenlandse Zaken
H. CARTON de WIART 23/05/1932 21/10/1932 Binnenlandse Zaken
P. POULLET 22/10/1932 9/01/1934 Binnenlandse Zaken
H. PIERLOT 10/01/1934 24/03/1935 Binnenlandse Zaken
Ch. du BUS de WARNAFFE 25/03/1935 12/06/1936 Binnenlandse Zaken
A. DE SCHRIJVER 13/06/1936 23/11/1937 Binnenlandse Zaken
O. DIERCKX 24/11/1937 14/05/1938 Binnenlandse Zaken, Volksgezondheid
J. MERLOT 15/05/1938 21/02/1939 Binnenlandse Zaken
W. EEKELERS 22/02/1939 15/04/1939 Binnenlandse Zaken
A. DEVEZE 16/04/1939 4/01/1940 Binnenlandse Zaken
A. VANDERPOORTEN 5/01/1940 30/10/1940 Binnenlandse Zaken
H. PIERLOT 31/10/1940 5/04/1943 Binnenlandse Zaken
A-E. de SCHRIJVER 6/04/1943 25/09/1944 Binnenlandse Zaken
E. RONSE 26/09/1944 11/02/1945 Binnenlandse Zaken
A. VAN GLABBEKE 12/02/1945 12/03/1946 Binnenlandse Zaken
J. MERLOT 13/03/1946 30/03/1946 Binnenlandse Zaken
A. BUISSERET 31/03/1946 19/03/1947 Binnenlandse Zaken
P. VERMEYLEN 20/03/1947 10/08/1949 Binnenlandse Zaken
A. DE VLEESCHAUWER 11/08/1949 25/08/1950 Binnenlandse Zaken
M. BRASSEUR 26/08/1950 14/01/1952 Binnenlandse Zaken
L. MOYERSOEN 15/01/1952 30/04/1954 Binnenlandse Zaken
P. VERMEYLEN 1/05/1954 27/06/1958 Binnenlandse Zaken
Ch. HEGER 28/06/1958 7/11/1958 Binnenlandse Zaken
R. LEFEBVRE 8/11/1958 24/04/1961 Binnenlandse Zaken, Ondervoorzitter van het Kabinet
A. GILSON 25/04/1961 27/07/1965 Binnenlandse Zaken, Openbaar Ambt
A. VRANCKX 28/07/1965 18/03/1966 Binnenlandse Zaken
H. VANDERPOORTEN 19/03/1966 16/07/1968 Binnenlandse Zaken
L. HARMEGNIES 17/07/1968 20/01/1972 Binnenlandse Zaken
R. VAN ELSLANDE 21/01/1972 25/01/1973 Binnenlandse Zaken
E. CLOSE 26/01/1973 23/04/1974 Binnenlandse Zaken
Ch. HANIN 24/04/1974 10/06/1974 Binnenlandse Zaken
J. MICHEL 11/06/1974 2/06/1977 Binnenlandse Zaken
H. BOEL 3/06/1977 2/04/1979 Binnenlandse Zaken
G. GRAMME 3/04/1979 17/05/1980 Binnenlandse Zaken, Institutionele Hervormingen en Wetenschapsbeleid
Ph. MOUREAUX 18/05/1980 21/10/1980 Binnenlandse Zaken, Institutionele Hervormingen
G. MATHOT 22/10/1980 25/02/1981 Binnenlandse Zaken, Begroting
Ph. BUSQUIN 26/02/1981 16/12/1981 Binnenlandse Zaken, Nationale Opvoeding
Ch.-F. NOTHOMB 17/12/1981 18/10/1986 Binnenlandse Zaken, Vice-Eerste Minister en Openbaar Ambt, in 1985 ook Decentralisatie
J. MICHEL 18/10/1986 8/05/1988 Binnenlandse Zaken, Openbaar Ambt en Decentralisatie
L. TOBBACK 9/05/1988 10/10/1994 Binnenlandse Zaken, Modernisering van de Openbare Diensten en Nationale Wetenschappelijke en Culturele Instellingen, in 1992 enkel nog Binnenlandse Zaken en Ambtenarenzaken
J. VANDE LANOTTE 10/10/1994 23/04/1998 Binnenlandse Zaken, Vice-Eerste Minister
L. TOBBACK 24/04/1998 27/09/1998 Binnenlandse Zaken, Vice-Eerste Minister
L. VAN DEN BOSSCHE 28/09/1998 11/07/1999 Binnenlandse Zaken
A. DUQUESNE 12/07/1999 11/07/2003 Binnenlandse Zaken
P. DEWAEL 12/07/2003 29/12/2008 Binnenlandse Zaken, Vice-Eerste minister
G. DE PADT 30/12/2008
16/07/2009
Binnenlandse Zaken
A. TURTELBOOM 17/07/2009
-
Binnenlandse Zaken

Copyright © 2005-2006 Belgische federale Overheidsdiensten | Disclaimer